GMINA KSIĄŻ WIELKI

Dozynki Gminne 2015     Już wyznaczono termin Gminnych Dożynek 2017. Odbędą się one 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przypada ono we wtorek, stąd tegoroczne Święto Plonów uczcimy wyjątkowo w środku tygodnia, a nie jak zwykle w niedzielę. Miejsce imprezy pozostaje natomiast od lat to samo – stadion SKS "Jastrzębiec" w Książu Wielkim. Głównym organizatorem jest tym razem (obok UG) - Koło Gospodyń Wiejskich z Giebułtowa.

     - Stało się tradycją, że Dożynki Gminne organizujemy w końcu sierpnia. Jednak w tym roku musimy wyjątkowo odstąpić od tej zasady. Święto Plonów jest imprezą skierowana przede wszystkim do naszych mieszkańców, którzy przybywają na nie całymi rodzinami. Chcemy im wtedy zapewnić dobrą rozrywkę, a nie byłoby to możliwe w innym terminie. Bo w niedzielę 20 sierpnia, zaplanowano dożynki w okolicznych gminach: Miechowie, Słaboszowie i Wodzisławiu. A w kolejną niedzielę, 27 sierpnia, odbędą się Dożynki Powiatowe w Kozłowie – wyjaśnia wójt Marek Szopa.

     Zatem sprowadzenie lunaparku oraz muzykantów, nagłośnienia i wypożyczenie estrady w tych terminach wymagałoby znacznego trudu oraz kosztów. Mielibyśmy także mniej gości. Wybrano więc połączenie Święta Plonów ze świętem Wniebowzięcia NMP. W oczekiwaniu na kolejne Dożynki Gminne, które z pewnością nie będą już tak deszczowe jak ostatnie, przypomnijmy je sobie oglądając ponad sto fotografii z 21 sierpnia 2016 roku. By wejść bezpośrednio do galerii zdjęć, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Red.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem