GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie sprawozdawcze SKS Jastrzębiec     Sport w naszej Gminie będzie intensywniej rozwijany od podstaw, czyli od szkół podstawowych. W tym zwłaszcza w Szkole Podstawowej w Książu Wielkim, w której mają powstać klasy sportowe. Dlaczego właśnie tam? Bo ta placówka nie tylko dysponuje znakomitym zapleczem (dostatek sal lekcyjnych, pełnowymiarowa sala gimnastyczna, boisko „Orlik”), ale także zapewnia kontynuację treningów w drużynie piłkarskiej SKS „Jastrzębiec” na jej stadionie. - Staniemy na górze gminnej piramidy sportu - zapowiedział prezes klubu, Marek Szałas. Na zdjęciu moment głosowania nad absolutorium dla zarządu „Jastrzębca”, które uchwalono jednomyślnie.

Zarząd SKS Jastrzębiec     Podczas dorocznego zebrania sprawozdawczego, jakie odbyło się we wtorek, 7 marca, członkowie zarządu (na zdjęciu: Marek Szałas, Wacław Łucka, Robert Ptak i Mirosław Żyłowicz) nie kryli, iż rok 2016 był dla drużyny szczególnie trudny. Najpierw bowiem wywalczono awans do A klasy, a następnie z wielkim wysiłkiem się w niej utrzymano, gdyż nastąpiła cała seria nieszczęśliwych kontuzji zawodników. Teraz zespół już odbudowano i piłkarze przystępują do wiosennych rozgrywek z dużą wolą zwycięstwa. Ma ona wprowadzić SKS „Jastrzębiec” przynajmniej do środka tabeli, czyli zapewnić dobre miejsce w klasyfikacji.

     Wójt Marek Szopa życzył piłkarzom zamierzonych sukcesów, ale podkreślił, iż finansowany głównie przez Gminę SKS „Jastrzębiec” ma przede wszystkim służyć mieszkańcom. Zatem zapewnić uczniom dalszy rozwój sportowych talentów, a ich rodzicom dobrą rozrywkę na meczach, które nie będą kończyły się zbyt często przegraną naszych zawodników. Z tą tezą działacze klubowi zgodzili się bez zastrzeżeń. Jak zgodnie podkreślali, siłę drużyny buduje się od podstaw, stąd zamysł utworzenia klas sportowych w Książu Wielkim, czy nawet szkoły podstawowej o profilu sportowym, jest wart jak najszybszego zrealizowania.

Red.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem