GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim     Takiej bazy lokalowej, jaką już dysponuje Szkoła Podstawowa w Książu Wielkim, i jaką dodatkowo przejmie po wygaszanym Gimnazjum, mogą pozazdrościć najbardziej renomowane placówki oświatowe w Małopolsce. Dlatego planuje się utworzenie w niej klas sportowych, bo już obecnie kilkudziesięciu uczniów systematycznie ćwiczy w ramach zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych przez Szkolny Klub Sportowy. A przy tym, jak wskazują wyniki ostatnich sprawdzianów, poziom edukacji jest tu najwyższy w Gminie i wiodący w Powiecie. Nic więc dziwnego, iż coraz więcej rodziców pyta o możliwość skierowania swojego dziecka właśnie tutaj.

Alicja Pagór, dyr ZS-P     - W klasach mamy komplety uczniów, a wciąż napływają zgłoszenia lub zapytania o możliwość dołączenia nowych. Dysponujemy wystarczającą bazą lokalową dla utworzenia dodatkowego oddziału, ale tych dodatkowych uczniów musi się uzbierać przynajmniej dwudziestu – informuje Alicja Pagór, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim.

Pracownia informatyczna     Obecnie Podstawówka, do której uczęszcza 143. uczniów, zajmuje sześć sal, a ponadto ma do dyspozycji świetnie wyposażoną pracownię językową, pracownię informatyczną (zdjęcie), świetlicę oraz wspólnie z Gimnazjum: stołówkę, aulę, salę gimnastyczną, boisko „Orlik” i stadion. Kiedy Gimnazjum za dwa lata zostanie zamknięte, zwolni dziewięć sal. Łącznie będzie ich więc 15, nie licząc pracowni przedmiotowych.

Stołówka     Warunki do nauki, w tym do utworzenia klas sportowych, będą tu zatem doskonałe. Nauczyciele zapewnią uczniom wiedzę i sprawność fizyczną. A serwująca domowe potrawy stołówka (zdjęcie) – wyżywienie. Dwudaniowy obiad, przygotowany na tradycyjnej kuchni węglowej (i dlatego tak wyjątkowo smaczny) kosztuje 4 zł.

Red.

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem