GMINA KSIĄŻ WIELKI

Szkoła na Zamku     Na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla przyszłych rolników zaprasza Zespół Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych w Książu Wielkim, prowadzony przez Stowarzyszenie „Mirów”. Właśnie kończy się tu kurs z kwalifikacji R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej, który daje uprawnienia do pozyskiwania środków unijnych. Wielu uczestników tych zajęć chce w przyszłości starać się o dotacje dla młodych rolników, więc już zgłosiła chęć udziału w kolejnym kursie, teraz z kwalifikacji R.16 - organizowanie i nadzorowanie produkcji rolniczej, który rozpocznie się w Szkole na Zamku już w marcu.

     Jak podkreśla Marek Płonczyński, prezes Stowarzyszenia „Mirów”, obecny kurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwości jakie daje posiadanie kwalifikacji rolniczych. Osoba, która zda pomyślnie egzamin państwowy przeprowadzony we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Krakowie, będzie miała wszelkie prawa do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego oraz prawo do starania się o dotacje unijne na tę działalność.

     Aby kolejnym naszym mieszkańcom stworzyć możliwość zdobycia podstawowej kwalifikacji rolniczej R.03, Zespół Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych zorganizuje, także od marca, ponownie kurs z tej kwalifikacji. Przypomnijmy, iż zajęcia w formie zaocznej są przeznaczone dla osób pełnoletnich. Zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela sekretariat Szkoły na Zamku.

(ES)

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem