GMINA KSIĄŻ WIELKI

Przewodniczący Henryk Huma     Na ostatniej sesji Rady Gminy (29 grudnia), jaka odbyła się wyjątkowo nie w Książu Wielkim, a w Książu Małym, podjęto jednogłośnie dwie istotne decyzje. Po pierwsze, uchwalono budżet na rok 2017, który wyznacza zadania na kolejnych 12 miesięcy. A po drugie, przyjęto Gminy Program Rewitalizacji, który z kolei nakreśla długofalowe plany działania do roku 2024. Za tę jednomyślność radnych w przyjmowaniu najważniejszych dla Mieszkańców dokumentów, podziękował im przewodniczący Henryk Huma (zdjęcie). Obok siedzą jego zastępcy: Jagoda Spicha i Wiesław Sęk.

     Budżet naszej Gminy na rok 2017 zamyka się kwotą 19,5 mln zł po stronie dochodów i 20,4 mln zł po stronie wydatków. W tym aż 3,3 mln zł przeznaczono na realizację inwestycji (głównie dróg), na co uzyska się dodatkowo fundusze z Unii Europejskiej. Planowany deficyt w budżecie, wynoszący 0,9 mln zł, pokryje emisja obligacji, przeznaczonych na wkład własny do zdobytych dofinansowań ze środków zewnętrznych.
Multimedialna prezentacja budżetu 2017     Wójt Marek Szopa szczegółowo omówił najważniejsze dochody i wydatki w planowanym budżecie na rok 2017. Była też multimedialna prezentacja Gminnego Programu Rewitalizacji, który – przypomnijmy – zakłada między innymi gruntowną przebudowę centrum Książa Wielkiego oraz szkół w Antolce i Książu Małym, a także byłej szkoły w Rzędowicach gdzie urządzi się dzienny dom opieki dla seniorów. Całość ma kosztować ok. 9 mln zł.
Głosowanie nad budżetem 2017     Po tak ważnych decyzjach, wyznaczających przyszłość naszej Gminy, i radni, i przysłuchujący się debacie sołtysi, byli na tyle wyczerpani, że należało ich wzmocnić obiadem. Zrobiły to skutecznie panie z KGW w Książu Małym serwując w swojej świetlicy, gdzie odbyła się sesja, pyszne jedzenie. A przewodniczący Henryk Huma, z racji zbliżającego się Nowego Roku, zafundował po lampce szampana, którym spełniono toast za pomyślność Gminy i jej Mieszkańców.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem