GMINA KSIĄŻ WIELKI

Okładka albumu     W wydanym przez „Gazetę Krakowską” albumie zatytułowanym „Kulinarne wędrówki po Małopolsce”, powiat miechowski reprezentują tylko trzy koła KGW: dwa z gminy Gołcza oraz jedno z gminy Książ Wielki – właśnie KGW Konaszówka. Nasze panie podają tam przepisy kulinarne na babkę ziemniaczaną zwaną kućmokiem oraz zdradzają swoją sekretną recepturę na piernik dojrzewający, z jakich wyrobu słyną już na całą Polskę, a nawet dalej.

Strona o KGW Konaszówka     Jak napisano w tym kulinarnym albumie, na stołach mieszkańców gminy Książ Wielki nie może zabraknąć w Wigilię Bożego Narodzenia „kapusty z grochem, klusek z makiem, żurku na wywarze z grzybów, pierogów z grzybami i kapustą, czerwonego barszczu z uszkami, smażonego karpia z miejscowych stawów, kompotu z suszonych owoców i tradycyjnego opłatka”.
Wypowiedź wójta Marka Szopy     W publikacji, pod przepisami, zamieszczono również wpis wójta Marka Szopy, który w kilku zdaniach przedstawia historię oraz zabytki naszej Gminy, z pałacem na Mirowie na czele.

 

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem