GMINA KSIĄŻ WIELKI

Gminny Program Rewitalizacji     Nasi radni nie spędzą ani Bożego Narodzenia, ani Nowego Roku, patrząc tylko w ekran telewizora. Mają bowiem do przeczytania i przemyślenia grubą księgę pod tytułem „Gminny Program Rewitalizacji na lata 2016-2024”, liczący aż 183 strony (zdjęcie). Wymieniono w nim i opisano szczegółowo wszystkie zadania, jakie planuje się wykonać w naszych sołectwach, w tym zwłaszcza w Antolce, Książu Małym, Książu Wielkim oraz Rzędowicach.

Posiedzenie komisji bezpieczeństwa i komisji oświaty     - Przestudiowałem Gminny Program Rewitalizacji dokładnie dwa razy i stwierdzam, iż da się go przeczytać. Co więcej, ta lektura wciąga, bo mówi o naszej przyszłości, do której wszyscy możemy dołożyć coś dobrego od siebie – powiedział wójt Marek Szopa do radnych, podczas połączonego posiedzenia komisji bezpieczeństwa i komisji oświaty, jakie odbyło się w czwartek (22 grudnia).
     Przypomnijmy, iż szkoły w Antolce i Książu Małym będą poddane tzw. głębokiej termoizolacji, czyli gruntownej przebudowie. Podobnie w Książu Wielkim, gdzie dodatkowo modernizacja obejmie oprócz podstawówki także Urząd Gminy oraz budynki komunalne. Natomiast w Rzędowicach, gmach dawnej szkoły zostanie przebudowany na dzienny dom opieki dla ludzi starszych. Ale najwięcej skorzysta, w przypadku pełnej realizacji tych ambitnych planów (koszt inwestycji szacuje się na ok. 8 mln zł przy 75 proc. dofinansowania) – stolica naszej Gminy. Uliczki i place w centrum Książa Wielkiego wreszcie wypięknieją.

 

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem