GMINA KSIĄŻ WIELKI

Marek Szopa i Bożena Płonczyńska     Rada Społeczna Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim jednogłośnie zaaprobowała wniosek jej przewodniczącego (wójta Marka Szopy), by p.o. kierownikiem naszego ośrodka była nadal (do końca 2017 roku), lekarz Bożena Płonczyńska. Uznano bowiem, iż to dzięki jej staraniom mieszkańcy mają do wyboru więcej lekarzy, pielęgniarki traktują pacjentów życzliwiej, ośrodek wkrótce zakupi z własnych środków nowoczesny aparat USG, a ponadto o połowę zmalał jego deficyt (z 78 tys. zł na 45 tys. zł).

     Jak zapowiedział Marek Szopa, wystąpi do radnych z propozycją, aby Gmina przeznaczyła z budżetu na rok przyszły 100 tys. zł na adaptację pomieszczeń piwnicy ośrodka na sale i gabinety rehabilitacyjne. Nasz PZOZ ma bowiem dużą szansę na sfinansowanie z pieniędzy NFZ, utworzenia i funkcjonowania w Książu Wielkim poradni reumatologicznej o zasięgu powiatowym, gdyż szpital w Miechowie nie jest w stanie przyjąć wszystkich pacjentów zakwalifikowanych do takiego leczenia. Dzięki temu, bardzo na tym skorzystają mieszkańcy naszej Gminy, a także budżet ośrodka, który wówczas nie tylko zlikwiduje deficyt, ale i z pewnością dokona kolejnych zakupów potrzebnej aparatury medycznej.
Paweł Oczkowicz i Jarosław Sudański     Trzej członkowie rady społecznej PZOZ: Henryk Huma, Paweł Oczkowicz i Jarosław Sudański zaapelowali do Bożeny Płonczyńskiej o utrzymanie dyżurów lekarskich w filii ośrodka w Książu Małym. Uzyskali zapewnienie, iż mimo sporych, dodatkowych kosztów, ta filia zostanie utrzymana o ile pozwolą na to wymagania sanepidu.

 

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem